pilka sofa svetaineje

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamą sofą

Svetainė - namų širdis, čia valgome, poilsiaujame, leidžiame laiką su šeimą bei atvykusiais svečiais. Vienas pagrindinių svetainės akcentų yra sofa, tad ją rinktis vertėtų labai atsakingai, apgalvojant ne tik jos estetinę, bet ir funkcinę paskirtį. Renkantis sofą išskiriami 3 pagrindiniai kriterijai: sofos tipas, audinys ir spalva.

KAMPAS AR SOFA: KĄ PASIRINKTI?

Kampą rekomenduojama rinktis tiems, kurie gyvena nuosavame name arba turi erdvią svetainę. Šis baldas ne tik harmoningai atrodys didesnėje erdvėje, bet ir praktiškai tarnaus, jei jūsų šeima yra didelė ar pas jus dažnai atvyksta svečiai. Prireikus kampas gali tapti ir patogia miegamojo lova, kas užtikrins jūsų kokybišką poilsį naktį. Taip pat jeigu namuose trūksta vietos daiktų saugojimui - tam puikiai pasitarnaus erdvi patalynės dėžė!


Sofą rinkitės tuomet, jei jūsų namų išplanavimas yra nestandartinis arba turite nedaug vietos. Sofa yra universalesnė nei kampas - jos nebūtina statyti prie sienos, ji puikiai atrodys ir viduryje kambario! Be to, sofų pagalba galima lengvai suskirstyti erdvę į skirtingas zonas, pavyzdžiui poilsio, valgomojo ar darbo. Jei jūsų gyvenamoji erdvė yra maža, tuomet rekomenduojama rinktis sofą-lovą, ant kurios bus patogu ne tik sėdėti, bet ir miegoti.

pilka sofa lova

KOKĮ AUDINĮ PASIRINKTI: ODĄ AR TEKSTILĘ?

Ko gero niekas nenuginčys fakto, jog odiniai baldai - nemirštanti klasika, tad svetainei jie suteikia elegancijos ir prabangos jausmą. Be to, jų valymas nesudėtingas - pakanka retkarčiais nušluostyti dulkes, o prireikus naudoti specialias priemones odai. Vis labiau populiarėjantis pasirinkimas - eko oda. Ji atrodo ne ką prasčiau už natūralią odą, tačiau kainuoja gerokai mažiau.


Sofa su tekstiliniu apmušalu - patogesnė, kadangi audinys švelnesnis ir minkštesnis nei oda. Be to tekstilinių audinių ir raštų pasirinkimas yra žymiai platesnis, lyginant su oda ir dažnu atveju - pigesnis. Tačiau tekstilinės sofos valymas gali būti kiek sudėtingesnis, priklausomai nuo medžiagos, kadangi dėmės greitai įsigeria į audinį, tad prieš įsigyjant sofą svarbu pasidomėti audinio priežiūra.

ruda svetaines sofa oda

KAIP PASIRINKTI SOFOS SPALVĄ?

  1. Grindys. Jei grindys šviesios, rinkitės tamsesnę sofą ir atvirkščiai. Jei sofa bus panašaus atspalvio kaip grindys, ji erdvėje tarsi pranyks. O jei vis tik labai norite panašios spalvos, patartina po sofa patiesti kontrastuojantį kilimą.
  1. Interjeras. Jei interjeras ramių spalvų, ryškesnė sofa gali tapti puikiu kambario akcentu. O jei norite, kad interjeras liktų vientisas, derinkite sofą prie sienų, kitų baldų ar užuolaidų atspalvio.
  1. Vaikai. Jeigu turite arba greitu metu žadate turėti vaikų, tuomet nepatartina rinktis šviesių baldų, mat ant jų geriausiai matosi įvairios dėmės. Tuomet geriausia rinktis tamsesnį atspalvį arba raštuotą, tekstūruotą sofą.
  1. TOP spalvos. Jeigu norite ramaus interjero, populiariausi atspalviai yra pilki, rusvi, smėlio. O norintys ryškios sofos dažnai renkasi tamsiai mėlyną, geltoną, smaragdinę spalvą.
  1. Testavimas. Jei galvojate, kad jau apsisprendėte dėl spalvos, užtieskite seną sofą arba grindis panašaus atspalvio pledu. Taip geriau suprasite, ar nauja spalva bus ne per tamsi, ar ne per šviesi ir ar gražiai derės interjere.

pilka sofa ant kojeliu

Guru baldai” asortimente rasite platų sofų modelių, audinių bei spalvų pasirinkimą! Tad čia neabejotinai rasite baldus, puikiai derančius prie Jūsų svetainės interjero!